Jak taniej naprawiać? Postaw na regenerację!
W czasach, kiedy wzrastają koszty życia i wszystko drożeje, właściciele pojazdów zaczynają zwracać uwagę na wszelkie nieplanowane wydatki. Utrzymanie samochodu coraz więcej kosztuje. Paliwo, naprawy, ubezpieczenie i wiele innych – to powoduje, że szukamy oszczędności!
Regeneracja jako alternatywa
Gdy słyszymy w warsztacie, że w samochodzie nastąpiła awaria i wymaga on naprawy, wiemy doskonale, że to będzie kosztowało! Należy nabyć nową część i zapłacić mechanikowi za usługę. Zdajemy sobie sprawę, że kupno części jest koniecznością i tu nie można zaoszczędzić. Ale czy na pewno?
Jedną z opcji jest regeneracja polegająca na przywróceniu właściwości użytkowych częściom, które zostały całkowicie zużyte lub w pewnym zakresie uszkodzone. Mówiąc dokładniej, jest to odbudowa używanej części pojazdu zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami sztuki inżynierskiej tak, aby funkcjonalnie odpowiadała ona nowemu fabrycznie produktowi. Proces ten dotyczy części uszkodzonych podczas typowej eksploatacji. Nie regeneruje się części powypadkowych.
Które części są poddawane regeneracji?
Można regenerować bardzo wiele części samochodowych. W większości przypadków są to części silnika i jego osprzętu, takie jak rozruszniki, alternatory, turbosprężarki, cylindry, tłoki, wtryskiwacze, pompy wtryskowe, filtry cząstek stałych itp.
Proces regeneracji dotyczy także elementów układu napędowego (np. skrzynie biegów, półosie, wały), hamulcowego (zaciski) czy zawieszenia (przekładnie kierownicze).
Co zyskam, gdy wybiorę regenerację?
Część po regeneracji jest pełnowartościowym produktem, który możemy używać przez wiele lat. Taki komponent zapewnia bezpieczeństwo i jest o wiele tańszy od nowych, oryginalnych podzespołów. Ponadto kupując część po regeneracji możemy oddać sprzedawcy rdzeń, czyli swoją zużytą część, dzięki czemu otrzymamy dodatkowy upust.
Wybierając regenerację stawiamy na ekologię i dbamy o środowisko. Ponowne wykorzystanie części zmniejsza ilość odpadów, a to w dzisiejszym świecie ma niebagatelne znaczenie. Można więc uznać, że regeneracja to tylko i wyłącznie same pozytywy!
Gdzie kupić części po regeneracji?
Jedną z firm zajmujących się regeneracją jest nasza fabryka Lauber ze Słupska. Zajmujemy się regeneracją fabryczną, co oznacza:
- pełną kontrolę na każdym etapie regeneracji,
- sprawdzone źródła dostaw nowych części,
- kontrolę jakości,
- kontrole międzyoperacyjne,
- ostateczną kontrolę techniczną przy użyciu testerów najnowszej generacji oraz przyrządów.
Regenerujemy m.in. rozruszniki, alternatory, przekładnie kierownicze, pompy wspomagania kierownicy, półosie napędowe, zaciski hamulcowe, wtryskiwacze Common Rail typu Bosch. Na wiele części udzielamy 25-miesięcznej gwarancji!