Co warto wozić zimą w bagażniku ?

Zima potrafi zaskoczyć drogowców, ale nie musi kierowców. Wystarczy dobrze się do niej przygotować. Dotyczy to także wyposażenia naszego samochodu, które z powodzeniem mieści się w bagażniku. Co warto wozić ze sobą w czasie zimy?

Latem, przed długą jazdą, warto usunąć z bagażnika niepotrzebne rzeczy, które razem sporo ważą i w ten sposób odzyskać przestrzeń na walizki. Zimą warto zrobić ruch w drugą stronę.

Od skrobaczki do latarki…

Skrobaczka do szyb (zapasowa) powinna znajdować się także w środku auta, podobnie zmiotka. To najlepsze narzędzia do oczyszczania samochodu ze śniegu i lodu. W bagażniku warto mieć zapas płynu do spryskiwaczy oraz preparat do odmrażania szyb. Poranne problemy z akumulatorem pomogą rozwiązać kable rozruchowe, a gdy okaże się, że to za mało, to przyda się linka holownicza i saperka – ta druga, aby odkopać koła. Przydatne będą również łańcuchy na koła oraz zapalniczka – można nią podgrzać kluczyk, którym chcemy otworzyć zamarznięty zamek. Cennym narzędziem będzie latarka – zwłaszcza czołowa.

Zimowe preparaty

Pomocne będą także różnego rodzaju preparaty: do uszczelek w drzwiach, do odmrażania szyb czy dodatki do paliwa rozpuszczające parafinę w oleju napędowym lub wiążące wodę w baku. Wspomniany środek do odmrażania zamków warto mieć nie w bagażniku, ale w kieszeni kurtki. Nie zapominajmy ponadto o cudownych właściwościach WD-40, którego puszka także powinna znaleźć się w aucie.

Zimowy survival

Są też takie sytuacje, w których warto mieć ze sobą wyposażenie pozwalające przetrwać zimą np. w razie wypadku na autostradzie. Jednym z nich jest koc. Jak wiadomo po kolizji na autostradzie warto opuścić pojazd i stanąć w bezpiecznym miejscu za barierami. Takie zachowanie uratowało już niejedno życie. Aby wtedy nie zmarznąć warto mieć koc, którym można okryć siebie lub swoich pasażerów. Nawet krótkie czekanie na służby ratunkowe może mocno wyziębić organizm.

 

Potrzebujesz solidnych części po regeneracji? Trafiłeś idealnie. Szczegóły na www.lauber.pl.