Czy warto kupować pompę wtryskową po regeneracji?

 Czy warto kupować pompę wtryskową po regeneracji?

Pompa wtryskowa to istotny element układu paliwowego w silnikach wysokoprężnych. Jej zadaniem jest dostarczanie określonej ilości paliwa pod odpowiednim kątem wtrysku. Niestety bywa szczególnie narażona na uszkodzenia. Do awarii pompy wtryskowej może dojść nawet pod wpływem stosowania niskiej jakości paliwa, co stanowi najczęstszą przyczynę problemów. Innym powodem uszkodzeń są zaniechania ze strony użytkowników, przede wszystkim brak regularnego serwisowania, podczas którego dokonuje się kontroli szczelności oraz wymiany filtru paliwa.

Naprawa czy regeneracja?

Kiedy dochodzi do kłopotów z pompą wtryskową, najczęściej podejmowane są próby naprawy – o ile to możliwe. Podczas prac naprawczych trzeba wykonać demontaż pompy, dokładnie oczyścić wszystkie części i dokonać fachowej diagnozy. W wielu przypadkach po wymianie wadliwych elementów i montażu nowych uszczelnień możliwe jest dalsze użytkowanie pompy wtryskowej. Jednak naprawa, szczególnie w warsztatach bez stosownej autoryzacji, może wiązać się z pewnym niekorzystnymi konsekwencjami. Przede wszystkim nie zawsze mamy pewność, w jakich warunkach zostały przeprowadzone prace naprawcze oraz jakich części przy tym użyto. Z pewnością naprawiona w ten sposób pompa nie będzie spełniać wymagań producenta dotyczących jakości i parametrów funkcjonowania. Co możemy wówczas zrobić? Najpewniejszym, a jednocześnie korzystnym finansowo rozwiązanie będzie regeneracja pompy wtryskowej. Dlaczego?

Regeneracja pompy wtryskowej – dlaczego warto?

Decydując się na regenerację pompy wtryskowej, mamy pewność, że urządzenie będzie spełniać wszystkie wymogi producenta dotyczące danego modelu, a więc będzie można bezpiecznie zastosować go w silniku. Warto przy tym dodać, że bardzo ważne jest, aby regenerację pompy wtryskowej oddać w ręce sprawdzonych fachowców. Tylko wtedy będziemy mieć pewność, że wszystkie prace zostaną wykonane profesjonalnie.

Wielu sceptyków twierdzi, że pompy wtryskowe po regeneracji cechują się mniejszą żywotnością. Z doświadczenia wiemy, że nie jest to wcale norma. Regenerowane urządzenia z powodzeniem służą przez wiele lat, nie sprawiają większych problemów. Szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę stosunkowo niewielki koszt przeprowadzenia regeneracji.