Czy warto kupować używane części samochodowe?

Czy warto kupować używane części samochodowe?

O używanych, regenerowanych częściach samochodowych wciąż w Polsce krąży wiele szkodliwych mitów. Część kierowców uważa, że naprawa „używki” nie ma sensu i lepiej kupić nowy zamiennik. To nieprawda. Czu warto kupować regenerowane części? Zdecydowanie tak. W dzisiejszym wpisie opowiemy dlaczego.

Używane regenerowane

Używane, regenerowane części samochodowe są wspaniałą alternatywą dla zakupu części nowej. Przy zakupie używki możemy oszczędzić nawet do 40% wydatku! To też lepszy wybór, niż zakup taniego zamiennika. Zregenerowany, oryginalny rozrusznik czy sprzęgło osiąga te same parametry techniczne, idealnie dopasowane do potrzeb danego modelu pojazdu, co część nowa. Tanie zamienniki zazwyczaj przynoszą tylko pozorne oszczędności – szybko się psują, lub są powodem kolejnych awarii, które ciągną za sobą dodatkowe koszty. Nawet dobrej jakości zamiennik przez specjalistów często uważany jest za gorszy wybór dla auta, niż używany, ale oryginalny element. Regeneracja części samochodowych przez renomowane firmy wiąże się z przyznaniem gwarancji na zregenerowaną część. Właściciel pojazdu nie musi martwić się więc, że kupując część używaną, wyrzuci pieniądze w błoto.

Gdzie kupować używane części?

Jeśli chcemy mieć pewność, że używana część posłuży nam jeszcze przez długie lata, powinniśmy kupić ją u renomowanego dostawcy. Wiele używanych, w tym zregenerowanych części oferowanych jest na portalach aukcyjnych w Internecie. Kupując taką część, nie mamy jednak pewności, jakimi umiejętnościami, wiedzą i sprzętem dysponował rzemieślnik, który ja regenerował. Ryzykujemy więc nie tylko własne pieniądze, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Używane, zregenerowane części samochodowe warto kupować w sklepach firm, które specjalizują się w tej usłudze i mogą pochwalić się wieloletnim doświadczeniem. Oferowane przez nas używane części samochodowe są też dostępne w renomowanej sieci sklepów Inter Cars – co niewątpliwie świadczy o ich jakości. Jeśli szukasz używanej części do swojego samochodu – zachęcamy do kontaktu przez telefon lub e-mail!