Diamenty Forbesa 2023 dla spółki Lauber

Fabryka regeneracji części samochodowych ze Słupska istnieje od ponad 25 lat. W tym roku firma otrzymała znakomite wyróżnienie, czyli Diamenty Forbesa.

 

To jedna z pierwszych firm w Polsce, która zaczęła zajmować się regeneracją części. – Swoją przygodę z regeneracją rozpoczęliśmy od kompleksowych napraw części układu elektrycznego silnika, tj. alternatorów i rozruszników. Z biegiem czasu nasza oferta była coraz bogatsza. Pojawiało się w niej coraz więcej części regenerowanych fabrycznie – wspomina Wojciech Kilianek, prezes spółki Lauber. – Dziś Lauber jest jedną z największych fabryk części samochodowych w Polsce – dodaje.

 

Kompleksowy proces regeneracji odbywa się przy użyciu profesjonalnych narzędzi, którego efektem finalnym są części o wysokiej jakości, na które udzielana jest 25-miesięczna gwarancja. – Podczas regeneracji wymieniane są wszystkie podzespoły, jeśli jest to konieczne. Elementy metalowe podlegające obróbce są wnikliwie sprawdzane. Gdy spełniają parametry techniczne, są zostawiane. Jeśli nie, w ich miejsce pojawiają się nowe. Cały proces nadzoruje fachowa kadra, w większości są to najwyższej klasy specjaliści z wieloletnim doświadczeniem – tłumaczy Wojciech Kilianek.

 

W asortymencie firmy znajdziemy ponad 10 tysięcy pozycji – wyjaśnia prezes spółki. – Dostępne są one w sieci sprzedaży Grupy Inter Cars, największego dystrybutora części zamiennych w Europie Środkowo-Wschodniej. Lauber jest połączony kapitałowo z Inter Cars – 100 proc. udziałów firmy ze Słupska należy do wielkiego gracza na rynku części zamiennych. Regenerując części, wpisujemy się w koncepcję gospodarki obiegu zamkniętego. Jak podało Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych, fabryczna regeneracja części samochodowych pozwoliła w 2020 roku ograniczyć emisję dwutlenku węgla o 800 tys. ton.

 

Lauber jest posiadaczem prestiżowego certyfikatu APRA (Automotive Parts Rebuilders Association), czyli stowarzyszenia firm regenerujących części motoryzacyjne. Warto wiedzieć, że regeneracja – według APRA – jest odbudową używanej części zgodnie z zasadami sztuki inżynierskiej tak, aby funkcjonalnie odpowiadała ona nowemu fabrycznie produktowi.

 

Lauber regeneruje rozruszniki, alternatory, przekładnie, pompy wspomagania kierownicy, zaciski hamulcowe, wtryskiwacze Common Rail itp. Potrzebujesz części? Szukaj na https://intercars.pl/producenci/lauber.