Które części samochodowe nie podlegają regeneracji?
Regenerowane części samochodowe cechują się taką samą sprawnością jak części fabrycznie nowe. To sprawia, że coraz więcej kierowców decyduje się na korzystanie z usług regeneracji części, co pozwala sporo zaoszczędzić. Względy ekonomiczne nie są jedyną zaletą korzystania z części poddawanych regeneracji. Choć nie bierzemy tego pod uwagę, to regeneracja przyczynia się nie tylko do ochrony naszego portfela, ale także ogranicza zanieczyszczenie środowiska naturalnego. Wyjaśniamy, jakich części samochodowych nie poddaje się regeneracji.
Regenerowane części samochodowe, czyli jakie?
Proces regeneracji ma na celu przywrócenie pełnej sprawności zużytym w normalnym procesie eksploatacji częściom samochodowym. Regenerację stosuje się także w przypadku części uszkodzonych, jednak nie wszystkie usterki na to pozwalają. Części poddane regeneracji pozwalają na bezpieczną eksploatację samochodu, gwarantując komfort jazdy. Dzięki regeneracji uszkodzonych lub zużytych elementów m.in. układu zawieszenia, układu napędowego, układu hamulcowego i silnika można nie tylko sporo zaoszczędzić, ale także uniknąć problemów związanych z zakupem tanich zamienników lub części używanych, których sprawność często ma niewiele wspólnego z zapewnieniami ich sprzedawców. Regenerowane części samochodowe są w pełni sprawne, bezpieczne w eksploatacji oraz bezproblemowo służą przez długi czas.
Jakich części samochodowych nie należy poddawać regeneracji?
Większość kluczowych elementów pojazdu może zostać z powodzeniem poddanych regeneracji. Wyjątek stanowią:
- części, które zostały uszkodzone w wyniku wypadku;
- części, które zostały uszkodzone w wyniku nieprawidłowego montażu;
- części, które zostały uszkodzone w wyniku napraw, które nie są zalecane przez ich producenta.
Regeneracji nie są także poddawane przewody paliwowe. W niektórych przypadkach regeneracja części jest możliwa, jednak mija się z celem np. ze względów ekonomicznych. Przykładem może być często nieopłacalne poddawanie regeneracji szyb samochodowych oraz elementów karoserii, które wykonane są z metalu.