Fabryka regeneracji części motoryzacyjnych

Historia Lauber

Spółka Lauber jako jedna z pierwszych firm w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej wyspecjalizowała się w regeneracji części motoryzacyjnych, czym z powodzeniem zajmujemy się od 1994 roku. Jak każda inna firma, która dba o własny rozwój, również i my reagowaliśmy przez te lata na dyktowaną przez branżę potrzebę zmian zarówno w swojej strategii, jak i ofercie usług. Zaczynając od kompleksowej naprawy części układu elektrycznego silnika, tj. alternatorów i rozruszników, stopniowo rozszerzaliśmy zakres oferty o kolejne produkty podlegające fabrycznej regeneracji. Obecnie, będąc bogatsi o ponad 20-letnie doświadczenie, z dumą możemy stwierdzić, że jesteśmy jedną z największych fabryk części samochodowych w Polsce.

Mimo znacznego sukcesu nie osiedliśmy na laurach i w dalszych ciągu dążymy do utrzymania stałej, wysokiej jakości usług, poprzez wdrażanie innowacyjnych rozwiązań i wykazywanie zaangażowania w wykonywaną pracę. Trzymając się najbardziej restrykcyjnych norm stosowanych przez potentatów na całym świecie, uzyskaliśmy certyfikat APRA (Automotive Parts Rebuilders Association – Stowarzyszenie Regenerujących Części Motoryzacyjne). Zgodnie z definicją APRA regeneracja to odbudowa używanej części pojazdu zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami sztuki inżynierskiej tak, aby funkcjonalnie odpowiadała ona nowemu fabrycznie produktowi.

Dystrybucja nowych i regenerowanych podzespołów

Nasz asortyment, w skład którego wchodzą zarówno nowe, jak i regenerowane podzespoły, obejmuje ponad 10 tysięcy pozycji: rozruszników, alternatorów, przekładni i pomp wspomagania kierownicy, przekładni kierowniczych bez wspomagania, zacisków hamulcowych, półosi napędowych, a od początku 2012 roku również wtryskiwaczy typu Common Rail przeznaczonych do silników Diesla. Wszystkie produkty Lauber dostępne są w sieci sprzedaży największego dystrybutora części zamiennych w Europie Środkowo-Wschodniej – grupy Inter Cars. W lipcu 2003 roku na mocy umowy zawartej z tą spółką uzyskaliśmy dostęp do potężnego systemu dystrybucji oraz nowych grup potencjalnych odbiorców na terenie całej Europy, np. zrzeszonych w ATR. Głównymi kanałami dystrybucji stały się oddziały Inter Cars oraz współpracujące z tą firmą Q-serwisy oraz Auto Crew rozmieszczone w całej Polsce.

Inwestycja w rozwój i porzyszłość

Obecnie, posiadając przyznawany nam od kilku lat certyfikat jakości ISO 9001:2015, nadal nie ustajemy w wysiłkach nad systematyczną poprawą jakości naszych produktów. Dzisiaj jest ona porównywalna z jakością osiąganą przez liderów rynku europejskiego. Stan ten mógł zostać zachowany tylko poprzez zakup nowoczesnych testerów i urządzeń, które są stosowane przez najlepsze firmy zagraniczne z tej branży. Stałe poszerzanie gamy naszych produktów poprzez uruchamianie kolejnych linii technologicznych to odpowiedź na dynamikę wzrostu zainteresowania regenerowanymi częściami samochodowymi oraz ogólnoświatową tendencję do recyklingu.

 

Jesteśmy przekonani, iż inwestycje w nowe linie produkcyjne, metody regeneracji podzespołów oraz w rozwój zasobów ludzkich poprzez ciągłe podnoszenie kwalifikacji pracowników, pozwolą nam w dążeniach do umacniania naszej pozycji lidera rynkowego oraz znajdą odzwierciedlenie w dalszym, dynamicznym rozwoju działalności.

Misja firmy

Z pełnym przekonaniem możemy mówić o tym, że jesteśmy nowoczesną i stale rozwijającą się firmą. Otwieramy się na potrzeby rynku, starając się spełniać jego oczekiwania. Stoi za nami wieloletnie doświadczenie, które jest narzędziem w realizacji naszej misji. To właśnie dzięki zdobywanemu w różnej rzeczywistości rynkowej doświadczeniu zapewniamy dziś ponadprzeciętną dbałość o najwyższą jakość naszych produktów i usług. Dowodem na to jest standardowo udzielana 25-miesięczna gwarancja na poddawane regeneracji rozruszniki, alternatory, wtryskiwacze czy też inne podzespoły. Tylko poprzez dobry produkt możemy zdobyć zaufanie klienta i jego przywiązanie do naszej marki, co jest dla nas priorytetem. Jego zadowolenie to też gwarancja naszego sukcesu.

Wizja firmy

Zaufanie, jakim na co dzień obdarzają nas użytkownicy produktów marki Lauber, stawia przed nami nowe wyzwania. Naszym obowiązkiem jest nie tylko zapewnienie kompleksowej obsługi klienta, ale przede wszystkim zagwarantowanie poczucia bezpieczeństwa w trakcie eksploatacji zregenerowanych przez nas podzespołów. Warunkiem sukcesu jest nie tyle spełnianie oczekiwań naszych klientów, lecz ich wyprzedzenie, co stanowi złoty środek. Do tego też dążymy, konsekwentnie realizując wizję naszej firmy.

Najważniejszy jest klient

Wychodząc naprzeciw Państwa potrzebom i oczekiwaniom postanowiliśmy utworzyć specjalną INFOLINIĘ dla wszystkich naszych klientów. Od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00 do Państwa dyspozycji pozostają nasi specjaliści, którzy są w stanie udzielić fachowej informacji dotyczącej produktów z naszej oferty.

W przypadku pytań lub wątpliwości zapraszamy również do wypełnienia formularza kontaktowego.

Nasi specjaliści z wieloletnim stażem, sprawdzone źródła dostaw nowych podzespołów (komponentów), kontrola jakości wykonania, stałe kontrole międzyoperacyjne oraz ostateczna kontrola techniczna przy użyciu testerów najnowszej generacji oraz przyrządów, będących w stanie wykluczyć najmniejsze nawet odchylenia od normy – to tylko niektóre z elementów umożliwiających naszym klientom zakup produktów niezwykle wysokiej klasy.

Dostępność i standardy

Nasz asortyment zarówno nowych, jak i regenerowanych podzespołów obejmuje ponad 10 tysięcy pozycji do wszystkich dostępnych na rynku modeli aut osobowych. Stanowi to 95% pokrycia rynku europejskiego.

Aktualnie do samochodów osobowych regenerujemy fabrycznie:

 • rozruszniki,
 • alternatory,
 • przekładnie wspomagania kierownicy,
 • pompy wspomagania kierownicy,
 • przekładnie kierownicze bez wspomagania,
 • półosie napędowe,
 • zaciski hamulcowe,
 • wtryskiwacze Common Rail typu Bosch.

W naszej ofercie dostępne są też poddawane regeneracji podzespoły do samochodów ciężarowych, takie jak:

 • rozruszniki
 • alternatory
 • pompy wspomagania kierownicy
 • wtryskiwacze typu Common Rail typu Bosch

Zakup najwyższej klasy podzespołów z firmy Lauber zapewniają zatrudniani przez nas specjaliści z wysokim stażem pracy, pełna kontrola produktu na każdym etapie regeneracji oraz sprawdzone źródła dostaw nowych części samochodowych. Aby otrzymali Państwo nasz produkt, musi przejść on kontrolę jakości wykonania, stałe kontrole międzyoperacyjne oraz ostateczną kontrolę techniczną przy użyciu testerów najnowszej generacji oraz przyrządów, które są w stanie wykluczyć najmniejsze nawet odchylenia od normy.

Dlaczego warto wybrać naszą ofertę?

Wybór oferty firmy Lauber to przede wszystkim satysfakcja z uzyskanej za potrzebną część motoryzacyjną ceny. Do tego komponent po regeneracji w naszej fabryce, to pełnowartościowy produkt, którego używać można jeszcze przez wiele lat. Niejednokrotnie też nasze zregenerowane części przewyższają jakością nowe zamienniki oryginalnych podzespołów. Zakup naszego produktu to pewność otrzymania części od firmy, za którą stoi wieloletnia praktyka i ogromna wiedza specjalistów od regeneracji. Zresztą tak jak nowy asortyment motoryzacyjny, również nasz objęty jest długotrwałą gwarancją.