Półosie napędowe

W naszej ofercie znajdują również półosie napędowe. Aktualnie dostępnych jest ponad 2100 referencji. Produkty te podlegają profesjonalnym testom na dedykowanych do tego typu testerach, co pozwala na osiągnięcie wysokiej jakości produktu.

Za co odpowiadają półosie napędowe?

Półosie napędowe nierzadko pracują poprawnie przez cały okres eksploatacji samochodu. Jeżeli jednak zauważymy symptomy uszkodzenia półosi, nie powinniśmy zwlekać z ich wymianą.

W układzie napędowym pojazdu, moment obrotowy wytworzony przez silnik przekazany jest do skrzyni biegów, gdzie zostaje wystopniowany i przekazany dalej – do półosi. Zadaniem półosi jest dalsza dystrybucja momentu na koła. We współczesnych samochodach – aby umożliwić skręty i wychylanie kół, półosie wyposażone są w przeguby napędowe. Są one elementem stosunkowo trwałym, ale podatnym na zużycie. W przypadku niektórych modeli pojazdów, ze względów konstrukcyjnych wymiana tylko uszkodzonego przegubu jest niemożliwa, następuje wówczas konieczność wymiany całej półosi.

fabryczna regeneracja półosi napędowych

Kiedy wymienić półosie napędowe?

Półosie napędowe ulegają zużyciu głównie w autach z dużym przebiegiem, najczęściej kilku lub kilkunastoletnich. W przypadku takich pojazdów istotnym problemem okazują się zazwyczaj koszty naprawy. Jak wspomnieliśmy wyżej, wymiany przegubu lub całej półosi nie warto odkładać na później. Najlepiej użyć pełnowartościowych części.

Półosie napędowe stosowane na pierwszy montaż w samochodach charakteryzują się wyższą jakością niż większość zamienników dostępnych na rynku wtórnym. Półosie znajdujące się w ofercie Lauber, to produkt pełnowartościowy, którego trwałość jest porównywalna z oryginałem. Ich atutem jest też relacja jakości do ceny. Są tańsze od nowych produktów marek premium, a zarazem zdecydowanie lepsze od produktów marek budżetowych.

fabryczna regeneracja

NA NASZE PÓŁOSIE DAJEMY 25 MIESIĘCY GWARANCJI!