Regeneracja części samochodowych – czy to się opłaca?

Regeneracja części samochodowych – czy to się opłaca?

Bardzo często można usłyszeć, że samochód to skarbonka bez dna. Taka opinia nie wynika wyłącznie z kosztów zakupu pojazdu i regularnego tankowania, ale również konieczności wykonywania regularnych napraw. A wcześniej czy później trzeba będzie coś naprawić w samochodzie. Do tego dochodzi koszt części zamiennych, których ceny czasami również bywają zawrotne, szczególnie w przypadku elementów oryginalnych. Czy istnieje jakakolwiek szansa, aby nieco zaoszczędzić? Rozsądnym cenowo rozwiązaniem bardzo często okazuje się regeneracja. Nie zawsze jest możliwa, jednak w bardzo wielu sytuacjach okazuje się “najłaskawsza” dla naszego portfela.

Czy warto oddać zepsutą część do regeneracji?

Coraz częściej właściciele pojazdów przekonują się, że zużyte czy uszkodzone części samochodowe nie muszą od razu trafiać do kosza, a w ich miejsca wcale nie trzeba kupować nowych, często bardzo drogich elementów. Regenerowanie podzespołów staje się obecnie coraz popularniejsze.

W wielu przypadkach znacznie lepiej zdecydować się na część po regeneracji niż na zakup najtańszej części nieoryginalnej, gdyż najczęściej są one stosunkowo niskiej jakości, a ich trwałość bywa wątpliwa. Jeśli więc dysponujemy ograniczonym budżetem, warto postarać się uratować oryginalny element. 

Oczywiście skuteczność regeneracji w dużej mierze zależy od tego, kto podejmie się tego rodzaju prac. Specjaliści w naszej firmie specjalizują się w fabrycznej regeneracji rozruszników, alternatorów, przekładni wspomagania kierownicy, pomp wspomagania kierownicy, przekładni kierowniczych bez wspomagania, półosi napędowych, zacisków hamulcowych oraz wtryskiwaczy Common Rail typu Bosch. Nasze komponenty po regeneracji to pełnowartościowe produkty, które z powodzeniem mogą posłużyć jeszcze przez wiele kolejnych lat. Bardzo często przewyższają jakością nowe zamienniki oryginalnych podzespołów.

Zdecydowanie należy unikać regenerowanych części, które pochodzą z niepewnego źródła. Nadal jeszcze działa sporo warsztatów, które są w stanie naprawić i zaproponować nam praktycznie każdy rodzaj usług. Wybierz firmę Lauber, która specjalizuje się w naprawie konkretnych elementów, a będziesz mieć pewność, że produkt, który otrzymasz, będzie wyróżniał się wysoką jakością i niezawodnością.