Regeneracja – ekologia, jakość, cena

Regeneracja – ekologia, jakość, cena

Wyższe koszty życia, z jakimi od pewnego czasu się borykamy, skłaniają do poszukiwań alternatywnych rozwiązań. Jedną z metod oszczędzania jest regeneracja części, elementów i podzespołów samochodowych. Dlaczego warto się jej bliżej przyjrzeć? 

 

Polacy słyną z poszukiwania tańszych, ale skutecznych rozwiązań. Dotyczy to także naprawy samochodów. I tu z pomocą przychodzi regeneracja, której popularność wciąż rośnie, chociażby z powodu kłopotów surowcowych na światowych rynkach. Ale to nie jedyny argument.

 

Znaczenie ekologii w regeneracji

Poziom wyeksploatowania zasobów Ziemi jest już wysoki. Niektóre, rzadkie surowce stają się elementem gry politycznej. Wzrasta też świadomość społeczna i odpowiedzialność rządów za środowisko. A regeneracja idzie im właśnie na ratunek.

Przede wszystkim ponowne wykorzystanie części samochodowych to mniejsza eksploatacja surowców, mniejsze nakłady energetyczne przy symbolicznym udziale odpadów. Regeneracja opiera się na obiegu zamkniętym, do którego wchodzą tylko niezbędne materiały. Bardzo często odtworzenie elementu polega na odpowiednim oczyszczeniu, naprawieniu lub wymianie zużytych fragmentów, zainstalowaniu nowych części i…udzieleniu gwarancji, jak w przypadku nowych produktów.

 

Jakościowa regeneracja

Wspomniana wyżej gwarancja to dowód jakości. Warto pamiętać, że w wielu przypadkach regeneracja odbywa się w warunkach fabrycznych. Oznacza to, że jakość produktu po odświeżeniu jest równa jakości produktu nowego. Nierzadko to właśnie producenci zajmują się regeneracją.

Element o takim pochodzeniu zawsze jest lepszy od tańszego zamiennika, którego pochodzenie może być wątpliwe. Aby jednak mieć pewność dobrego produktu, warto kupować części od profesjonalnych firm-regeneratorów – to bardziej się opłaca.

 

Cena

Bez względu na wiek samochodu, regeneracja jest zawsze atrakcyjna pod względem kosztów. W przypadku starszych aut na rynku może brakować odpowiednich zamienników w atrakcyjnej cenie.

Z kolei dla użytkowników nowszych pojazdów regeneracja pozwala zachować jakość pojazdu – odnowiony element będzie nie tylko tańszy, ale i solidny. Poza tym zregenerowana część zawsze będzie sprawowała się lepiej niż tańszy zamiennik, nieznanej jakości.

 

Szukasz części? Sprawdź nas. Więcej na www.lauber.pl