Regeneracja wtryskiwacza – kiedy warto to zrobić?

Regeneracja wtryskiwacza – kiedy warto to zrobić?

Uszkodzenia wtryskiwacza to stosunkowo poważny problem. Nie tylko dlatego, że trzeba podjąć wysiłek związany z wymianą tego elementu, ale przede wszystkim ze względu na koszty tych elementów. Wielu właścicieli przeżywa szok, kiedy poznaje ceny wymiany wtryskiwaczy. Można jednak skorzystać z alternatywnego rozwiązania, czyli regeneracji wtryskiwacza. Jest to jedna z usług, w jakiej specjalizuje się firma Lauber.

Regeneracja czy wymiana?

Cena wtryskiwaczy może negatywnie zaskoczyć. Te niewielkie elementy w ASO mogą kosztować od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych. W niezależnych serwisach koszty są zwykle niższe, jednak wciąż nie na tyle, aby nie poszukiwać alternatywnych rozwiązań. A jakie mamy inne możliwości? Bardzo często zamiast wymiany wybierana jest regeneracja wtryskiwaczy. Pod względem finansowym jest to zdecydowanie korzystniejsze rozwiązanie. Czy jednak oprócz kosztów są też inne zalety regeneracji?

Profesjonalnie wykonana regeneracja wtryskiwacza pozwala na przywrócenie całkowitej sprawności tego elementu. Pamiętajmy jednak, że gwarancję tego mamy tylko wtedy, gdy wtryskiwaczy zajmują się fachowcy. Jeśli oddamy sprawę w ręce osób, które nie mają stosownego doświadczenia w tym zakresie, regeneracja może być ryzykowna. Jeżeli regeneracja nie zostanie wykonana profesjonalnie, wtryskiwacz będzie częściej ulegał kolejnym awariom. Koszty kolejnych napraw i związane z tym niedogodności mogą znacznie przewyższyć koszty wymiany wtryskiwacza.

Czy zatem warto regenerować wtryskiwacz?

Tak, ale w profesjonalnych warsztatach specjalizujących się w regeneracji części motoryzacyjnych, a także w określonych przypadkach. Warto udać się do zaufanego fachowca, który nie będzie próbował naciągnąć się na zbędne koszty, tylko rzetelnie podpowie, czy w danym przypadku regeneracja wtryskiwacza przyniesie oczekiwane rezultaty, czy może lepiej od razu zdecydować się na wymianę. Tylko wtedy będziemy mieć pewność, że decyzja o regeneracji będzie najkorzystniejszym możliwym rozwiązaniem.