Alternatory i podzespoły

W naszej ofercie posiadamy 2000 rodzajów alternatorów oraz podzespołów do nich, przeznaczonych do samochodów osobowych, ciężarowych oraz pojazdów rolniczych czy jednostek pływających. Firma Lauber oferuje zarówno nowe części do alternatorów, jak i podzespoły regenerowane fabrycznie.

Naprawa alternatorów – przydatne informacje

Alternator to ważna część, służąca do zmiany energii mechanicznej na prąd zmienny. Jest on przymocowany do silnika, posiada napędzający wał korbowy, który jest połączony przy pomocy paska wielorowkowego, natomiast w starszych modelach stosuje się pasek klinowy.

Najważniejszy element alternatora stanowi stojan oraz wirnik, działający na zasadach elektromagnesu, wytwarzający pole magnetyczne oraz prąd indukcyjny. Jako że alternator wytwarza prąd zmienny, to wymaga zastosowania układu prostującego – rolę tę spełnia regulator napięcia.

Oferujemy kompleksowe naprawy alternatorów polegające na dokładnej diagnostyce oraz wymianie podzespołów, naprawie rozruszników, przekładni kierowniczych, a także maglownic i innych istotnych komponentów.

W przypadku wymiany części w alternatorach korzystamy wyłącznie z produktów od uznanych firm, pochodzących od renomowanych i sprawdzonych producentów. Gdy dokonamy regeneracji alternatora, to wówczas poddajemy cały mechanizm specjalnie dedykowanym testom.

Zapraszamy do zapoznania się z poniższym wideo, celem poznania szczegółów takiej regeneracji.

Jak przebiega regeneracja alternatora?

Wiele elementów alternatora może ulec awarii. W mechanizmie występuje wiele części, które ulegają zużyciu w trakcie standardowej eksploatacji. Właśnie dlatego prace naprawcze nie powinny sprowadzać się do doraźnej wymiany najbardziej zużytego elementu, np. regulatora, ponieważ niedługo potem może okazać się, że również łożyska nadają się jedynie do wymiany. Właśnie dlatego warto poddać alternator samochodowy kompleksowej diagnostyce oraz fabrycznej naprawie, aby w pełni przywrócić jego prawidłowe parametry.

Fabryczna regeneracja daje gwarancję prawidłowego działania całego układu oraz spokój na kolejny długi okres eksploatacji. Zobacz jak regenerujemy w Lauber, oglądając poniżej załączone wideo!

fabryczna regeneracja

DAJEMY 25 MISIĘCY GWARANCJI

Uwaga! W każdym alternatorze wymieniamy obligatoryjnie regulator napięcia oraz sprzęgiełko.