Dlaczego regenerowane fabrycznie zaciski hamulcowe są lepsze od nowych ale tanich?

Dlaczego regenerowane fabrycznie zaciski hamulcowe są lepsze od nowych ale tanich?

Zaciski hamulcowe są niezwykle istotnym elementem układu hamulcowego w samochodach. To właśnie układ hamulcowy ma olbrzymi wpływ na bezpieczeństwo jazdy pojazdem, dlatego należy jak najszybciej reagować na jakiekolwiek objawy uszkodzeń tych części. Można je wymienić na nowe, kupić takie, które są regenerowane fabrycznie albo poddać je takiej regeneracji. W tym wpisie wyjaśnimy, dlaczego nie warto kupować nowych ale tanich zacisków.

Dlaczego nowe i tanie zaciski są niebezpieczne?

Zaciski hamulcowe to części, które muszą pracować w niezwykle ciężkich warunkach. Są narażone na działanie bardzo wysokiej temperatury, muszą stawić czoła działaniu ogromnych sił, poza tym bardzo szybko się brudzą, gdyż osadza się na nich kurz, błoto, piasek i inne zanieczyszczenia z dróg. Tak intensywnie eksploatowana część musi być najwyższej jakości, aby prawidłowo wykonywać swoją pracę. Tanie zaciski hamulcowe stwarzają realne zagrożenie dla osób podróżujących danym autem, ponieważ są wykonane z gorszych materiałów i przez to są mniej odporne.

Regenerowane zaciski hamulcowe to bezpieczeństwo

O wiele lepszym wyborem jest zakup regenerowanych fabrycznie zacisków hamulcowych. W tym wypadku mamy zagwarantowaną wysoką jakość produktu. W firmie Lauber fachowcy od regeneracji doskonale radzą sobie z regenerowaniem zacisków na najwyższym poziomie. Do ich regeneracji używane są części zamienne i podzespoły cenionych na całym świecie producentów. Cały proces przebiega zawsze z zachowaniem norm oraz technologii produkcji. Regeneracja jest wykonywana przy pomocy służących specjalnie do tego zadania profesjonalnych urządzeń i maszyn. Kluczem do sukcesu jest niezwykle rygorystyczny system kontroli jakości, który zapewnia klientowi produkt o doskonałych właściwościach oraz niezwykłej wytrzymałości.