Jaką część kupić? Nową czy używaną?

Rynek części samochodowych jest bardzo rozbudowanym sektorem motoryzacji. Mamy do wyboru wiele źródeł, z których można je nabyć, a liczba marek produktów jest liczona w tysiącach. Kiedyś bardzo popularne było kupowanie części używanych. Czy to dobra alternatywa? W co zainwestować? W część nową czy może właśnie używaną?

 

 

Części używane

Ten rodzaj części możemy kupić np. na tzw. szrotach, a przede wszystkim w internecie. Kupując taką część, nabywamy ją taniej, a jeśli mamy stare auto, cena ma znaczenie. Nie wiemy jednak, w jakim stanie jest taki podzespół i tak naprawdę nie znamy jego historii.

Nawet jeśli taka część działa prawidłowo, to nie wiemy, przez jaki czas tak będzie. Na pewno nie otrzymamy na nią też np. 2-letniej gwarancji. Z pewnością będzie to gwarancja rozruchowa. Pojazd zostanie uruchomiony, wyruszymy w trasę, ale jak długo będzie prawidłowo funkcjonował, tego nikt nie wie.

 

Części nowe

To najwygodniejsza opcja. Otrzymujemy nową część z gwarancją i mamy pewność, że produkt nie był eksploatowany. Musimy jednak wiedzieć, że na rynku jest ogromna liczba marek. Najlepsze są produkty od uznanych producentów, ale tu trzeba liczyć się ze sporym wydatkiem.

Możemy też kupić część innego producenta albo firmy, która zajmuje się sprzedażą podzespołów marki własnej. Jednak w tym temacie trzeba mieć rozeznanie. Wprowadzanie na rynek marki własnej wiąże się z selekcją produktów. Jest wiele firm, która robią to perfekcyjnie. Dobierają odpowiednich producentów i wprowadzają na rynek ich produkty.

Trzeba się jednak liczyć z tym, że nie zawsze trafimy na solidną część, a przy takiej liczbie produktów – nawet mechanik czy właściciel warsztatu nie zna wszystkich tzw. brandów. Z pewnością jednak można ją kupić taniej aniżeli produkt znanego producenta.

 

Części po regeneracji

Co w sytuacji jeśli:

  • nie chcemy nabyć części używanej – z wiadomych powodów,
  • nie interesuje nas uznana marka – ze względu na koszty,
  • nie mamy pewności co do innych marek – tańszych niż te znane – ale jednak też sporo kosztujących.

 

Jest jedno wyjście: kupić część zregenerowaną. Co to takiego? Jest to produkt zużyty lub w pewnym zakresie uszkodzony, któremu przywraca się właściwości użytkowe. Procesowi regeneracji nie poddaje się części powypadkowych. Mówiąc w skrócie: część zostaje odbudowana i finalnie jest pełnowartościowa oraz bezpieczna, może służyć właścicielowi auta przez wiele lat.

Zdecydowanie polecamy części po regeneracji fabrycznej, bo oznacza to, że każdy element zostaje poddany kompleksowej kontroli jakości, kontrolom międzyoperacyjnym oraz ostatecznej ocenie technicznej. A wszystko przy zastosowaniu najnowszej generacji testerów i zaawansowanych przyrządów.

Ponadto, na taką część otrzymamy 25-miesięczną kupując, w Lauber. Warto też pamiętać, że kupując części regenerowane, dbamy o środowisko i wspieramy ekologię.

 

Jeśli jesteś zainteresowany ofertą części regenerowanych, sprawdź ofertę Lauber. Więcej na www.lauber.pl