Zaciski hamulcowe

W Lauber prowadzimy sprzedaż zacisków hamulcowych przeznaczonych do samochodów osobowych produkcji europejskiej oraz azjatyckiej. Wszystkie produkty zostały poddane gruntownej regeneracji. W ofercie posiadamy obecnie około 3000 części zamiennych układów hamulcowych. Produkty zostały zregenerowane fabrycznie. Żadne nie opuszczają naszej fabryki bez uprzednio pomyślnie zdanych restrykcyjnych testów jakościowych.

Za co odpowiada zacisk hamulcowy?

Zaciski hamulcowe stanowią kluczowy element układu hamulcowego. Służą do dociskania klocków hamulcowych do tarczy koła, co powoduje hamowanie pojazdu. Jeden z elementów zacisku stanowi tłoczek lub tłoczki, wprawiane w ruch poprzez naciśnięcie pedału hamowania. Prawidłowo działający zacisk hamulcowy stanowi fundament bezpiecznej, bezwypadkowej jazdy.

Czym grozi uszkodzenie lub wyeksploatowanie zacisku?

Jak zostało wspomniane wcześniej, układ hamulcowy bezwarunkowo odpowiada za bezpieczeństwo w trakcie jazdy. Nawet awarie silnika nie mogą okazać się tak fatalne w skutkach, jak brak sprawnych hamulców. Właśnie dlatego tak istotne są regularne przeglądy podzespołów w układzie hamulcowym oraz systematyczna wymiana części zdradzających symptomy zużycia.

Warto pamiętać że zacisk jest narażony na trudne warunki pracy oraz wysokie temperatury spowodowane intensywnym tarciem. Wszystko to prowadzi do zużywania się klocków hamulcowych, wyposażonych w gumowe uszczelki. Charakterystyczne dla zużycia kloców hamulcowych oznaki to między innymi specyficzny zapach – efekt przetarcia się nacisku.

Na czym polega regeneracja zacisków?

Regeneracja zacisków hamulcowych jest możliwa poprzez całkowitą naprawę fabryczną. W regenerowanych zaciskach wymienia się tłoczki, uszczelnienia, odpowietrzniki oraz sprężyny – te elementy składają się na pełną sprawność klocków hamulcowych. Prawidłowa regeneracja powoduje stuprocentową pewność co do bezpiecznego hamowania pojazdu.

Masz wątpliwości czy twoje zaciski hamulcowe działają prawidłowo? Zapraszamy do naszego serwisu!

Uwaga! W naszych zaciskach wymieniamy:
tłoczki, uszczelniania, odpowietrzniki, sprężyny.

fabryczna regeneracja

DAJEMY 25 MIESIĘCY GWARANCJI!

W jaki sposób regenerujemy zaciski hamulcowe? Przekonaj się, oglądając poniższy film: